ODRŽANA EDUKACIJA O RADIOAMATERIZMU

Članovi varaždinske Radioamaterske udruge “Sloga“ u prostorijama svoje udruge ugostili su učenike Centra za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“ za koje su organizirali  edukaciju o osnovama radio komunikacija.

Radionici je nazočilo  20-tak učenika. Riječ je o jednoj u nizu  edukativnih aktivnosti koje članovi RU“Sloga“ provode niz godina uzastopce. Prijašnjih godina edukacija je bila usmjerena na nove i postojeće članove udruge, a sad su prioritet mlađe dobne skupine te djeca s posebnim potrebama.

Cilj je edukacije učenika da djeca razumiju korisnost radioamaterizma i općenito bavljenja tehničkom kulturom. Učenici Centra su upoznati s osnovama radio komunikacija na zabavan i opušten način.Teoretski dio je odradio prof. Dražen Toplak, dok je praktični dio odradio predsjednik udruge Miljenko Sraga.


Druženje radioamatera i učenika nastavljeno je uz domjenak.

   

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.